Εγγραφείτε στο κανάλι μας ώστε να ειδοποιήστε για την ζωντανή ροή μας απευθείας στο Youtube!!!

LIVE TRAFFIC

ΠΑΡΕΛΑΣΗ 25ης ΜΑΡΤΙΟΥ 2017 ΣΟΥΦΛΙ

ΕΒΡΟΣ - ΑΛΕΞ ΜΟΙΡΑΣΤΗΚΑΝ ΓΚΟΛ ΚΑΙ ΒΑΘΜΟΥΣ ΣΤΟ ΣΟΥΦΛΙ

Κυριακή, 20 Νοεμβρίου 2016

Κουρασμένος  παρουσιάστηκε ο Έβρος Σουφλίου  σήμερα στο παιχνίδι ύστερα  από  το Κύπελλο της Τετάρτης (16-11) ,αγωνίστηκε για 120΄ κόντρα με την Ένωση  Άνθειας Αριστείνου  1-1 κανονικός αγώνας και παράταση επίσης , έχασε στα πέναλτι με σκορ 3-1.

Από ένα ημίχρονο είχαν οι δυο ομάδες στο  δημοτικό γήπεδο του Σουφλίου "Μπακιρτζής Δημήτρης" το απόγευμα της Κυριακή 20-11-16 για το πρωτάθλημα της Α Έβρου  7η  αγωνιστική με τελικό αποτέλεσμα 1-1  .
Με εύστοχο χτύπημα πέναλτι ο Καλαϊντζίδης στο 6΄ έβαλε μπροστά την ομάδα της Αλεξανδρούπολης, σε ανατροπή του Καλυμνιού από τον πορτιέρο του Έβρου Σάκη Δουλούδη.
Στο 23΄ο Θανάσης Πρεπούδης για τον Έβρο έπιασε σουτ ελάχιστα άουτ από το δεξί  κάθετο δοκάρι του Μπάλιου.
 Η σειρά του ΑΛΕΞ με το Καλυμνιό να εκτελεί ωραίο φάουλ  στο 27΄ελάχιστα πέρασε από το δεξί κάθετο δοκάρι του Δουλούδη !!
Ο Καλυμνιός από τα δεξιά έβγαλε στο 30΄καλή πάσα  στην πλάτη της άμυνας του Έβρου πετάχτηκε ο Μικριτσιάν  φάνηκε να ελέγχει τη φάση ,ολιγώρησε ,μπερδεύτηκε στο κοντρόλ  τον πρόλαβε ο Μπετζέκας έκλεισε τον χώρο με αποτέλεσμα ο Δουλούδης να πιάσει τη μπάλα!!
Ο Καλυμνιός στο 39΄ εκτέλεσε φάουλ  η μπάλα βρήκε στο τείχος άλλαξε πορεία  δεν αιφνιδιάστηκε ο Δουλούδης έπιασε σταθερά τη μπάλα.

Στο 43΄ο Καλαϊντζίδης έβγαλε εξαιρετική πάσα στον Καλυμνιό αυτός μπήκε στην περιοχή  έπιασε  δυνατό κεραυνό εντυπωσιακά με το αριστερό χέρι σε κόρνερ ο Δουλούδης !!

Ο Έβρος στο δεύτερο μέρος πραγματοποίησε δυο αλλαγές, έξω  Ανδρονικίδης  και Κουτσούλας μέσα ο Αλέξανδρος Κουρούδης και Τόλης Μπάμνιος.

Ο Θωμάς Μαλλιώρας  στο 49΄έπιασε δυνατό σουτ απέκρουσε ο Μπάλιος κέρδισε το ριμπάουντ ο Κουρούδης και από κοντά με πλασέ το 1-1 .

Ο Μαλλιώρας στο 57΄εκτέλεσε φάουλ η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Μπάλιου.
Πολλές κίτρινες κάρτες είχε το παιχνίδι απολύτως δικαιολογημένες  από τον Σιδηρόπουλο που τα πήγε πολύ καλά , έδειξε έξι κίτρινες κάρτες στον Έβρο Σουφλίου ,Δουλούδης Πετκίδης,Παπαναστασίου,Μπετζέκας,Μιχούδης,Μπάμνιος, για λογαριασμό του ΑΛΕΞ δυο κάρτες δέχθηκε σε διάστημα δυο λεπτών ο Παπανικολάου 73΄75΄   και πήρε το δρόμο για τα αποδυτήρια και ο Καλαϊντζίδης για καθυστέρηση.

Με δέκα συνέχισαν οι φιλοξενούμενοι κάτι που δεν φάνηκε  μάλιστα καθόλου να επηρεάζει   την απόδοση των παικτών του Καραπαναγιώτη Βαγγέλη  που συνέχιζαν να παίζουν χωρίς να φαίνεται η απουσία του.

Στο 86΄οι φιλοξενούμενοι με τον  Μικριτσιάν να βγάζει από τα δεξιά παράλληλη σέντρα μόνος του  ο Καλαϊντζίδης πραγματοποίησε την προβολή δεν κατάφερε να βρει τη μπάλα με το αριστερό  σε άδειο τέρμα   και έτσι  χάθηκε η μεγάλη ευκαιρία να κλέψουν  το τρίποντο!!
Τελευταία ευκαιρία για τον Έβρο Σουφλίου στο 90΄ο Πετκίδης εκτέλεσε φάουλ έπιασε ψηλά την κεφαλιά ο Μπετζέκας δεν ανησύχησε ο Μπάλιος!

Κορυφαίοι από το ΑΛΕΞ οι Καλαϊντζίδης  και  Καλυμνιός χωρίς να υστερήσουν σε απόδοση οι υπόλοιποι παίκτες.
Από τον Έβρο Σουφλίου  ξεχώρισε Μαλλιώρας Θωμάς  ακολούθησε σε απόδοση ο πορτιέρο Σάκης Δουλούδης  με καλές επεμβάσεις  με κορυφαία αυτή στο 43΄, ο Μπετζέκας σταθερός στο κέντρο της άμυνας  ενώ  καλή διάθεση έδειξε ο σκόρερ Κουρούδης Αλέξανδρος  που μπήκε αλλαγή στο δεύτερο ημίχρονο  .

Κατά τη διάρκεια της συνέντευξης Τύπου, οι δυο τεχνικοί των ομάδων , Πασχάλης Ζαπαρτίδης (ΕΒΡΟΣ) - Καραπαναγιώτης Βαγγέλης (ΑΛΕΞ) χαρακτήρισαν  δίκαιο το τελικό αποτέλεσμα, σημειώνοντας δε ότι οι ομάδες τους  είχαν από ένα ημίχρονο .