Responsive Ad Slot

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

ΟΛΑ ΤΑ ΒΙΝΤΕΟ ΜΕ ΕΝΑ ΚΛΙΚ

Συνολικές προβολές σελίδας

ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ

ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ

ΠΡΟΪΣΤΟΡΙΑ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ Α ΕΒΡΟΥ

ΠΡΟΪΣΤΟΡΙΑ ΔΙΑΙΤΗΤΩΝ Α ΕΒΡΟΥ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Α ΕΒΡΟΥ 2016-17

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Β ΕΒΡΟΥ ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΕΝΤΡΙΚΟΥ ΕΒΡΟΥ 2016-17

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΒΟΡΕΙΟΥ ΟΜΙΛΟΥ 2016-17

LIVE TRAFFIC

Η ΕΘΝΙΚΗ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ ΑΝΑΧΩΡΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΒΑΛΚΑΝΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

Τρίτη, 2 Αυγούστου 2016

Με πέντε αθλητές από τον Έβρο ,Αλεξούδης,Μούχλιας,Παπαδημητρίου(Έβρος Σουφλίου) ,Θανάσης Κεσεσίδης (Εθνικός Αλεξανδρούπολης) ,Παναγιώτης Μποζίδης (ΑΟ Ορεστιάδας)  αναχωρεί σήμερα το βράδυ για την πόλη Ιβάνιτσα της Σερβίας η αποστολή της Εθνικής Παμπαίδων προκειμένου να συμμετάσχει στο Βαλκανικό πρωτάθλημα που θα διεξαχθεί εκεί το διάστημα 3-7 Αυγούστου.

 Η Εθνική ομάδα βρέθηκε στο Μουζάκι από τις 22 Ιουλίου (ενώ νωρίτερα είχε πραγματοποιηθεί εκεί το διακλιμακιακό) όπου και πραγματοποίησε την προετοιμασία της με τον Ομοσπονδιακό τεχνικό Άρη Γιαμακίδη και τον συνεργάτη του Νίκο Μούχλια να επιλέγουν για το Βαλκανικό πρωτάθλημα τους εξής αθλητές (να σημειώσουμε ότι την Παρασκευή τέθηκε νοκ άουτ ο Κουτσόγιαννος, ο οποίος σε προσπάθεια του για μπλοκ υπέστη ρωγμώδες κάταγμα στο δάκτυλο).

 Η Εθνική ομάδα Παμπαίδων
Ιάσωνας Αλεξούδης (Έβρος Σουφλίου)
Χαράλαμπος Ανδρεόπουλος (Παναθηναϊκός)
Θανάσης Κεσεσίδης (Εθνικός Αλεξανδρούπολης)
Παναγιώτης Μποζίδης (ΑΟ Ορεστιάδας)
Χαράλαμπος Παπαδημητρίου (Έβρος Σουφλίου)
Φώτης Ρέτζιος (Ίκαρος Έδεσσας)
Δημήτρης Σταυρόπουλος (ΓΕ Ηρακλείου)
Θεόδωρος Στείρος (ΦΟ Καμποχώρων Χίου)
Δημήτρης Μούχλιας (Έβρος Σουφλίου)
Απόστολος Στράτος (Ολυμπιακός)
 Σπύρος Χάκας (ΑΟΝΣ Μίλων)
Σπύρος Χανδρινός (Καλαμάτα 80)

 «Βρεθήκαμε για πρώτη φορά μαζί εδώ στο Μουζάκι με ότι δυσκολίες συνεπάγεται αυτό, αλλά όλα τα παιδιά δείξανε μεγάλο ζήλο και θεωρώ ότι κάναμε ότι καλύτερο μπορούσαμε μέσα σε μικρό χρονικό διάστημα», τόνισε ο κ. Γιαμακίδης και συμπλήρωσε: «Πηγαίνουμε στο άγνωστο γιατί κι οι αντίπαλοι μας είναι ομάδες που παρουσιάζονται για πρώτη φορά οπότε δεν έχουμε ιδιαίτερη πληροφόρηση.
Ο στόχος μας είναι να δούμε που ακριβώς βρισκόμαστε σ’ αυτό το επίπεδο, αλλά σίγουρα είναι ένα κίνητρο το ότι η πρώτη θέση δίνει στα τελικά του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος».

 Αναλυτικά οι όμιλοι και το πρόγραμμα: 

 Α’ όμιλος:
 Τουρκία, Ελλάδα,
Μολδαβία, Βοσνία

Β’ όμιλος: 
Σερβία, Βουλγαρία,
Ρουμανία, Μαυροβούνιο

 Το πρόγραμμα

Τετάρτη 3 Αυγούστου 
10:00, Βοσνία - Ελλάδα
12:30, Ρουμανία – Βουλγαρία
17:00, Τουρκία – Μολδαβία
19:30, Σερβία – Μαυροβούνιο

 Πέμπτη 4 Αυγούστου 
10:00, Ελλάδα – Μολδαβία
12:30, Βουλγαρία – Μαυροβούνιο
17:00, Βοσνία – Τουρκία
19:30, Ρουμανία – Σερβία

 Παρασκευή 5 Αυγούστου 
10:00, Μολδαβία – Βοσνία
12:00, Μαυροβούνιο – Ρουμανία
17:00, Ελλάδα – Τουρκία
19:30, Βουλγαρία – Σερβία Σάββατο

6 Αυγούστου 
10:00, Αγώνας για τις θέσεις 5-8
12:30, Αγώνας για τις θέσεις 5-8
17:00, Α’ ημιτελικός 19:30,

Β’ ημιτελικός Κυριακή 7 Αυγούστου 
10:00, Αγώνας για θέσεις 7-8
12:30, Αγώνας για θέσεις 5-6
17:00, Αγώνας για θέσεις 3-4

19:30, Τελικός


www.volleyball.gr

 Επιμέλεια: panos Thrakiotis
e-mail:  pthrakiotis@mail.com
 ΔΙΑΔΩΣΕ ΤΟ ΑΡΘΡΟ

Δεν υπάρχουν σχόλια

Δημοσίευση σχολίου

Γράψε κι εσύ το δικό σου σχόλιο, ή στείλε μήνυμα στο pthrakiotis@gmail.com

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ' ΝΕΑ