Μέσω διαδικτύου και μάλιστα με πλήρη αθλητικό ρεπορτάζ - Panos Thrakiotis|: | ΟΛΑ ΤΑ ΒΙΝΤΕΟ στο YOUTUBE
ΣΟΥΦΛΙ
AUTO GAZ
ΚΩΣΤΑΣ
pthrakiotis@gmail.com
ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΤΑ ΓΗΠΕΔΑ
ΔΗΜΟΥΤΣΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
HOME

ΜΕ ΕΠΙΤΥΧΙΑ Η ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ ΤΟΥ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΣΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΣΕΡΡΩΝ / ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

0 σχόλια
Με απόλυτη οργανωτική και αγωνιστική επιτυχία στέφθηκε η διοργάνωση του Πανελλήνιου πρωταθλήματος εφήβων νεανίδων που πραγματοποιήθηκε το Σαββατοκύριακο 9 και 10 Ιουλίου στο Δημοτικό στάδιο Σερρών.
 Σπουδαίες επιδόσεις, ατομικά ρεκόρ, όρια για το Παγκόσμιο και η παρουσία πολλών φίλων του κλασικού αθλητισμού στις εξέδρες συνθέτουν την εικόνα μας πετυχημένης διοργάνωσης.
Κατά τη διάρκεια της δεύτερης μέρας των αγώνων, την Κυριακή 10 Ιουλίου, που πραγματοποιήθηκαν οι τελικοί των αγωνισμάτων ξεχώρισαν πολλά όπως η «μάχη» στα 400μ με εμπόδια των νεανίδων.
Το πρωί στον προκριματικό η Άννα Κιάφα πέτυχε με ατομικό ρεκόρ το όριο για το Παγκόσμιο πρωτάθλημα του Μπίτγκος με επίδοση 60.25.
Στον απογευματινό τελικό νικήτρια αναδείχθηκε η κάτοχος του πανελληνίου ρεκόρ και μέλος της ομάδας για το παγκόσμιο πρωτάθλημα Δήμητρα Γναφάκη, που τερμάτισε σε 59.13, ενώ η Άννα Κιάφα βελτίωσε το ατομικό της ρεκόρ που πέτυχε το πρωί στον προκριματικό (60.25) η οποία τερμάτισε στη δεύτερη θέση με 60.05.


Πρωταθλήτρια στο έπταθλο που ολοκληρώθηκε την Κυριακή, αναδείχθηκε η Ολυμπία Τζιμογιάννη συγκεντρώνοντας 4.584 βαθμούς,
Την δεύτερη θέση πήρε η Μαρία Στεφανοπούλου 4.290 και στη τρίτη θέση η Μελίνα Οντουτόλα με 4.237β. Στα 800μ των εφήβων ο Θανάσης Καλάκος δεν αντιμετώπισε πρόβλημα για την νίκη του που επικράτησε με 1.52.24, ενώ στο αντίστοιχο αγώνισμα των νεανίδων επικράτησε άνετα η Κατερίνα Κούτλη με 2.17.23.


Η Ολυμπία Μπέκου-Φέρρες κέρδισε την κούρσα των 200μ με επίδοση 24.77 και στους εφήβους ο Μιχάλης Παππάς βελτίωσε την ατομική του επίδοση κερδίζοντας τα 200μ με 21.65.

 Η Οικογένεια Παπούλια κατέκτησε 3 χρυσά μετάλλια σε αυτό το πρωτάθλημα.
 Μια οικογένεια με «βαρύ» όνομα αφού ο Νότης Παπούλιας «κρατάει» το ρεκόρ στα 5.000μ από το 1995 με 13:28.59 και τώρα καμαρώνει τα παιδιά του.
Τον γιό του Χρήστο ο οποίος την Κυριακή έγινε πρωταθλητής στα 5.000μ με επίδοση 15:22.01.

 Ο ευτυχισμένος πατέρας Νότης Παπούλιας, έχει την τύχη να βλέπει τα παιδιά του να ακολουθούν τα βήματά του και βέβαια όπως λέει να τον ξεπεράσουν γιατί στον στίβο τα ρεκόρ είναι για να καταρρίπτονται.


Ο Χρήστος κατέκτησε το δεύτερό του χρυσό μετάλλιο στα 5.000μ μετά τα χθεσινό στα 1.500μ.
Ο άλλος γιός του Νότη, ο Αναστάσης κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στα 3.000μ χθες πρώτη ημέρα του πρωταθλήματος.
 Ο Μίλτος Τεντόγλου κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο μήκος με 7.69μ αλλά δεν βρήκε τις κατάλληλες συνθήκες για να πετύχει κάτι καλύτερο το οποίο επεδίωξε από την αρχή των προσπαθειών του.


Τα αποτελέσματα της Κυριακής :

 ΕΦΗΒΟΙ
 Βαθμολογία
 1.ΣΑ Κολεγίου Αθηνών 77
 2.ΟΦΗ 77.
 3.ΓΣ Γλυφάδας 75

 Ακοντισμός

 1.Αρης Περιστέρης (ΓΑΣ Παιανίας) 63.18
 2.Γιώργος Χριστακάκος (ΦΓΣ Σπάρτης ) 60.30
 3.Μιχάλης Τσαγκαράκης (ΟΦΗ) 59.39

 4χ400μ

 1.ΣΑ Κολεγίου Αθηνών 3.22.10
 2.ΓΣ Κηφισιάς 3.23.11
 3.ΓΣ Γλυφάδας 3.23.24

 Μήκος

 1.Μίλτος Τεντόγλου (ΓΕ Γρεβενών) 7.69 (1.5) 
2.Αντώνης Στυλιανίδης (ΜΑΣ Αετός) 7.46 (1,6)
 3.Θανάσης Παπαδόπουλος (ΟΦΚΑ Οδυσσέας) 7.31 (3,3)

 5.000μ

 1.Χρήστος Παπούλιας (Πανιώνιος) 15.22.01
 2.Ντένις Γκιούρα (Εσπερος 2004) 15.33.80
 3.Κώστας Σταμούλης (ΓΕ Αγρινίου) 15.46.94

 10θλο
τελική κατάταξη
 1.Κώστας Λογδανίδης (ΓΕ Νάουσας) 6.107β 
2.Κώστας Τσούτσικας (Έσπερος Λαμίας) 5.424β
 3.Πέτρος Σαπουνάκης (Νίκη Βύρωνα) 5.280β

 Υψος
1.Βασίλης Βασιλακάκος (Φωκιανός Καρδίτσας) 2.05
2.Γιώργος Φράγγογλου (ΟΦΚΑ Σέρρες) 2.01
 3.Γιάννης Χαλιμούρδας (ΓΣ Πίνδαρος) 2.01

 200μ
 1.Μιχάλης Παππάς (ΕΚΑ Δωδώνη) 21.65 (1,1) 
2.Κώστας Ζήκος (ΓΕΑ Τρικάλων) 21.84 (5) 
3.Φλοριάν Στεφάν (ΓΣ Κηφισιάς) 21.88 (1,1)

 Δισκοβολία

 1.Ανδρέας Θανάσης (ΑΓΕ Ζακύνθου) 53.93
 2.Στέλιος Σαράντης (ΦΓΣ Σπάρτης) 52.63
 3.Μανώλης Σταματάκης (Πανελλήνιος) 49.65

 800μ
 1.Θανάσης Καλάκος (ΓΣ Γλυφάδας) 1.52.24
 2.Νίκος Παπαλιάκος-Αθανασίου (ΣΑ Κολεγίου Αθηνών) 1.59.51
 3.Θανάσης Αθανασλέρης (ΟΠΘ Θεσ/νίκης) 1.59.62

 400μ εμπόδια

1.Δημήτρης Λεβαντίνος (ΓΣ Ηλιούπολης) 54.19 
2.Ευθύμης Καραγιώργος (ΑΓΕΣ Κάμειρος) 54..94 
3.Κυριάκος Σκάρπας (ΓΑΣ Χολαργού) 55.20

 ΝΕΑΝΙΔΕΣ
 Βαθμολογία
 1.ΑΕ Μεσογειων Αμειννίας 85,5
 2.ΟΦΗ 78
 3 ΓΣ Κηφισιάς 78

 4χ400μ
 1.ΓΣ Κερατσινίου 4.02.23
 2.ΑΕ Μεσογείων Αμεινίας 4.04..54
 3.ΓΣ Γλυφάδας 4.06.70



Επί κοντώ
1.Βασιλική Καραγιάννη (ΑΕ Μεσογείων Αμεινίας) 3.60
2.Μαριλένα Θεοδωρίδου (ΑΣ Ρήγας) 3.50
3.Νίκη Κοντοδήμα (ΑΓΣ Ιωαννίνων) 3.50

 Σφαιροβολία
1.Ευαγγελία Γερομαρκάκη (ΓΑΣ Ιεράπετρας) 13.54 
2.Σοφία Καϊσίδου (ΓΕ Νάουσας) 12.43
3.Ευαγγελία Παπαϊωάννου (ΑΠΣ Βιστωνίδας) 12.33

 3.000μ
1.Ειρήνη Μιχαλά (ΣΑΠΚ Νεάπολης) 10.30.81 
2.Ισαβέλα Κοτσαχείλη (ΠΑνιώνιος) 10.37.80
3.Γεωργία Δημητριάδου (ΑΟ Δράμας) 10.49.46

 Μήκος
1.Κωνσταντίνα Ρωμαίου (Κερκυραϊκός) 5.93 (2,7) 
2.Ελένη Κουτσαλιάρη (ΓΣ Γρεβενών) 5.77 (1,1) 
3.Χριστιάνα Μάρκου (ΓΣ Κηφισιάς) 5.75 (2,3)

 200μ
1.Ολυμπία Μπέκου-Φέρρες (Βεργίνα) 24,77 (1,7) 
2.Νίκη Καλογριανίτη (ΓΣ Καρδίτσας) 24.92 (1,7) 
3.Ελένη Αμανατίδου (ΜΕΑΣ Τρίτων) 25.46 (1,6)

 800μ
1.Κατερίνα Κούτλη (ΑΕ Μεσογείων Αμεινίας) 2.17.23
2.Δανάη Λιάκου (Σ Λούης Κορτδαλλού) 2.18.37
3.Κατερίνα Δελλή (ΓΣ Σέρρες 93) 2.19.58

 7θλο
 τελική κατάταξη
1.Ολυμπια Τζιμογιάννη (Φίλιππος Βέροιας) 4,584β
2.Μαρία Στεφανοπούλου (Σίσυφος Κορίνθου) 4.290β
3.Μελίνα-Γιασμίν Οντουτόλα (ΣΚΑ Δράμας) 4.237β

 400μ εμπόδια
1.Δήμητρα Γναφάκη (ΑΟ Κύδων) 59.13
2.Αννα Κιάφα (ΓΑΣ Αρχέλαος) 60.05
3.Ολυμπία Καραγιάννη (ΜΕΑΣ Τρίτων) 64.04

 Σφυροβολία
1.Νίκη Ναξάκη (Πανιώνιος) 55.81
2.Ευθυμία Καραστόγιαννη (Αίολος Μακεδονίας) 52.50
3.Ολγα Καραμανίδου (Αϊολος Μακεδονίας) 49.69


......................................................................................................

Τα αποτελέσματα του Σαββάτου
πρώτη μέρα του Πανελληνίου πρωταθλήματος

Οι τρεις πρώτοι-ες του πρωταθλήματος
ΕΦΗΒΟΙ 
4χ100μ
1.ΓΣ Γλυφάδας 43.33
2.ΟΦΗ 43.36
3.ΓΣ Σέρρες 93 43.46

1.500μ
1.Χρήστος Παπούλιας (Πανιώνιος) 4.00.24
2.Ηλίας Αϋφαντόπουλος (ΓΕ ΑΓρινίου) 4.03.81
3.Θόδωρος Αρωνιάδης (ΓΕ Αγρινίου)

Επί κοντώ
1.Νίκος Νεράτζης (Κερκυραϊκός ΓΣ) 5.41
2.Γιώργος Τριανταφύλλου (ΑΣ Ρήγας) 4.60
2.Δημήτρης Καραγιάννης (ΑΓΕΣ Κάμειρος) 4.60

Σφυροβολία
1.Αλέξης Προδανάς (ΓΣ Μανδρών) 79.45
2.Γιάννης Γουμενάκης (Ελ Βενιζέλος) 68.52
3.Γιώργος Κορακίδης (ΓΣ Μανδρών) 66.04

3.000μ ΦΕ
1.Αναστάσιος Παπούλιας ( Παναξιακός) 9.38.72
2.Γιώργος Μπούκας (ΓΑΣ Χολαργού) 9.42.46
3.Μανώλης Πουρίκας (Νίκη Βόλου) 9.43.44

Σφαιροβολία
1.Οδυσσέας Μουζενίδης (ΑΣ Κένταυρος) 19.41
2.Κώστας Χατζημιχαήλ (ΟΦΚΑ Οδυσσέας) 17.60
3.Χρήστος Νουλιστάνος (ΑΣ Δοξάτου Δράμας) 16.50

Τριπλούν
1.Νίκος Ανδρικόπουλος (ΑΕ Μεσογείων Αμεινίας) 15.73 (1)
2.Αλέξανδρος Αθανασίου (ΑΟ Καβάλας) 14.83 (-0,9)
3.Δημήτρης Μονόπωλης (Κερκυραϊκός ΓΣ) 14.80 (0)

400μ
1.Μιχάλης Παππάς (ΕΚΑ Δωδώνη) 47.95
2.Νίκος Εμπέογλου (ΣΑ Καλογίου Αθηνών) 48.34
3.Βασίλης Κοπανάς (ΑΣ Σχ Μωαρΐτη) 48.68

100μ τελική κατάταξη από 2 τελικές σειρές
1.Κώστας Ζήκος (ΓΕΑ τρικάλων) 10.87 (-0,3)
2.Παναγιώτης Αρβανίτης (ΑΓΣ Ιωαννίνων) 10.99 (-0,3)
3.Ιωαν-Γιωργος Ζαχαρίας (ΓΑΣ Χολαργού) 11.03 (-0,3)

110μ εμπόδια (-1)
1.Βαλεντίνος Γουλάρας (Φίλιππος Βέροιας) 14.44
2.Παύλος Μπόισιος (ΣΚΑ Δράμας) 14.53
3.Νίκος Σταθόπουλος (ΓΣ Σέρρες 93) 14.69

ΝΕΑΝΙΔΕΣ

4χ100μ
1.1.ΓΣ Κηφισιάς 49.11
2.ΓΣ Ελ Βενιζέλος 49.42
3.ΟΚΑ Καβάλας 49.45

3.000μ ΦΕ
1.Βασιλεία Γουνάκη (Ελ Βενιζέλος) 11.11.86
2.Αθηνά Μαλλιωτάκη (ΑΟ Λασιθίου) 11.35.03
3.Γεωργία Δημητριάδου (ΑΟ Δράμας) 11.46.70

Ακοντισμός
1.Θεοδώρα Αραμπατζή (Σέρρες 93) 48.67
2.Αθανασία Κόκκαλη (Ζεύς τρικάλων) 47.13
3.Αφροδίτη Μανιού (ΟΦΗ) 46.87

Τριπλούν
1.Κωνσταντίνα Ρωμαίου 13.10 (1,7)
2.Βασιλική Ταχταρά (ΑΟ Μεγάρων) 12.33(1,9)
3.Νεφέλη Παναγιωτοπούλου (ΓΣ Κηφισιάς) 11.88 (1,3)

5.000μ
1.Ειρήνη Μιχαλά (ΣΑΠΚ Νεάπολης) 18.24.70
2.Τσαβέλα Κοτσαχείλη (Πανιώνιος) 18.30.45
3.Ολγα Πετρουλάκη (ΓΑΣ Ιλισός) 16.53.09

Υψος
1.Αλίκη-Μαρία Ποδιώτη (Σπάρτακος Ιωαννίνων) 1.69
2.Αλεξένδρα Γιοβάνη (Βέλος Π Φαλήρου) 1.65
2.Αθηνά Ρέτιου (ΓΣ Κηφισιάς) 1.65
2.Χάιδω Καρανίκου (ΓΑΣ Αλεξάνδρεια) 1.65
2.Αλκιστη Βαγγέλη (ΠΑΟ Θέρσιπος) 1.65

Δισκοβολία
1.Κωνσταντίνα Σπανουδάκη (Ελ Βενιζέλος) 46.72
2.Ζωή Παπανικολάου (Αιας Κιλκις) 41.11
3.Σοφία Καϊσίδου (ΓΕ Νάουσας) 39.00

1.500μ
1.Ειρήνη-Αννα Λαγωνίκα (Βέλος Π Φαλήρου) 4.46.63
2.Ευσταθία Φλώρου (Νίκη Βόλου) 4.47.60
3.Κατερίνα Δελλή (ΓΣ Σέρρες 93) 4.49.77

400μ
1.Αλεξία Πολυκράτη (ΑΣ Σχ Μωραΐτη) 56.14
2.Βαρβάρα Γρίλλου (ΓΣ Κερατσινίου) 56.54
3.Ιωάννα Αθανασιάδου (ΣΚΑ Δράμας) 57.08

100μ τελική κατάταξη από 2 σειρές
1.Ολυμπία Μπέκου-Φέρρες (Βεργίνα) 12.33 (-1,4)
2.Σοφία Ιωσηφίδου (ΟΚΑ Καβάλας) 12.40 (-1,4)
3.Κατερίνα Λαφτση (Φίλιππος Καβάλας)

100μ εμπόδια (-2,7)
1.Αναΐς Καραγιάννη (ΓΣ Κηφισιάς) 14.48
2.Μελίνα Κστρινού (ΟΦΗ) 14.82
3.Βασιλική Σάββα (ΓΣ Σέρρες 93) 14.92    


ert.gr

 Επιμέλεια: panos Thrakiotis

e-mail:  pthrakiotis@mail.com

 ΔΙΑΔΩΣΕ ΤΟ ΑΡΘΡΟ
  Διαβάστηκε

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Γράψε κι εσύ το δικό σου σχόλιο, ή στείλε μήνυμα στο pthrakiotis@gmail.com

  • Thats blogger template

    www.thrakiotis.com

    To Nέο σου Αθλητικό portal με ειδήσεις και νέα για το ποδόσφαιρο και όλα τα αθλήματα στη Θράκη Ενημέρωση με άποψη χωρίς φωνές και υπερβολές

  • choosing webhost for a blog

    Δείτε όλα τα βίντεο

    Χωρίς οπαδικά γυαλιά, με “καθαρή ματιά” και αντικειμενικότητα!

  • Α ΕΒΡΟΥ 2016-16

    Α ΈΒΡΟΥ 2016-

    Δείτε αναλυτικά όλο το πρόγραμμα για τη νέα σεζόν.ΣΚΟΡ/ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  • Blogger widgets and plugins

    ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΒΡΟΥ 2016-17

    Η ιστοσελίδα thrakiotis.com απευθύνεται σε ένα ευρύ κοινό το οποίο έχει σαν κοινό παρονομαστή την αγάπη του για τη Θράκη τον αθλητισμό τον πολιτισμό