Μέσω διαδικτύου και μάλιστα με πλήρη αθλητικό ρεπορτάζ - Panos Thrakiotis|: | ΟΛΑ ΤΑ ΒΙΝΤΕΟ στο YOUTUBE
ΔΗΜΟΥΤΣΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
HOME

ΕΘΝΙΚΟΣ -ΕΒΡΟΣ 0-2 ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ ΚΑΙ ΤΑ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

0 σχόλια
Διαιτητής ήταν ο Σιδηρόπουλος, με βοηθούς τους Βασιλόπουλο και Τερζόπουλο (Έβρου).

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ (Σάββας Καρυπίδης): Καλαϊτζίδης, Θάνος, Κατρανίτσας, Τσορμπατζίδης, Δούπας (73' Κριεζής), Χελιδώνης, Κυριζάκης (55' Σιμιτζάκης), Αμπραχαμιάν, Γκαϊτατζής (65' Πιλτικάκης), Θεοδωράκης, Γωνιάδης

ΕΒΡΟΣ ΣΟΥΦΛΙΟΥ (Στάθης Μιχαηλίδης): Μπινόπουλος, Μπάμιος, Χατζάκος, Λειβαδιώτης (43' Πετκίδης), Λίτσιος, Χιζανασβίλι, Εμρέ, Δραγανίδης, Μερτίκας (75' Τζελέπης), Ευφραιμίδης, Ζυγκερίδης (90΄Ζάχος).

H ομάδα του Σάββα Καρυπίδη είδε τις ελπίδες της για σωτηρία να εξανεμίζονται.
 Οι γηπεδούχοι είχαν την υπεροχή και τις ευκαιρίες σχεδόν καθ' όλη τη διάρκεια του αγώνα, αδυνατώντας να μετουσιώσουν σε γκολ κάποιο από τα τετ α τετ που είχαν, κυρίως στο πρώτο ημίχρονο.
Αναγκάστηκαν να αγωνιστούν από το 40' με παίκτη λιγότερο, λόγω αποβολής του Χελιδώνη με απευθείας κόκκινη, επειδή χτύπησε αντίπαλο εκτός φάσης.
Στην επανάληψη οι ποδοσφαιριστές του Εθνικού συνέχισαν να πιέζουν, όμως οι φιλοξενούμενοι βρήκαν τον τρόπο να ανοίξουν το σκορ, μετά από προβολή του Δραγανίδη σε σέντρα του Εμρέ στο 79'. Τρία  λεπτά αργότερα (82') ο Δραγανίδης στον Εμρέ αυτός έπιασε δυνατό σούτ η μπάλα στο δοκάρι έσκασε στο χόρτο και  το 2-0, σφραγίζοντας την επικράτηση της ομάδας τους.
ΜΕ ΚΟΡΥΦΑΙΟ ΤΟΝ ΤΑΣΟ ΜΠΙΝΟΠΟΥΛΟ Ο ΕΒΡΟΣ ΚΕΡΔΙΣΕ ΤΟΝ ΕΘΝΙΚΟ ΣΤΟ "ΦΩΤΗΣ ΚΟΣΜΑΣ"Δείτε τις καλύτερες στιγμές και  δηλώσεις του πρωταγωνιστή του αγώνα Τάσο Μπινόπουλο

Επιμέλεια: panos Thrakiotis

e-mail:  pthrakiotis@mail.com