Μέσω διαδικτύου και μάλιστα με πλήρη αθλητικό ρεπορτάζ - Panos Thrakiotis|: | ΟΛΑ ΤΑ ΒΙΝΤΕΟ στο YOUTUBE
ΣΟΥΦΛΙ
AUTO GAZ
ΚΩΣΤΑΣ
pthrakiotis@gmail.com
ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΤΑ ΓΗΠΕΔΑ
ΔΗΜΟΥΤΣΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
HOME

ΜΕ ΑΠΟΛΥΤΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΤΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΣΤΗΝ ΞΑΝΘΗ

0 σχόλια
Νέο ρεκόρ συμμετοχών στο Πασχαλινό Τουρνουά της SKODA ΞΑΝΘΗ που διεξήχθη από τις 5 έως τις 7 Απριλίου με απόλυτη επιτυχία! Υπέροχες μέρες στο αθλητικό κέντρο της ξανθιώτικης ομάδας με πλήθος
ομάδων από τη Βόρεια Ελλάδα κι όχι μόνο, να συμμετέχουν στη νέα διοργάνωση της ξανθιώτικης ΠΑΕ που αφορούσε τρία διαφορετικά ηλικιακά πρωταθλήματα (Παιδικό, Προπαιδικό, Junior)
Καππαδόκες Αλεξανδρούπολης, Πανδραμαϊκός, Απόλλων Καλαμαριάς, ΠΑΟΚ Mundialito Καβάλας, Πανθρακικός, Παϊκο Γουμένισσας, Ορφέας Puma, Ελπίδες Καβάλας, Α.Ε. Διδυμοτείχου, FC Serres, Αργοναύτες Λήμνου, Ολυμπιακός Ξάνθης, Μίκρα FC, Γερμανική Ακαδημία, Εθνικός Μετεώρων, Ορέστης Ορεστιάδας, Δόξα Δράμας, Λιμενάρια Θάσου και η διοργανώτρια SKODA ΞΑΝΘΗ αποτέλεσαν τις 19 διαφορετικές ομάδες που συμμετείχαν με συνολικά 40 τμήματα και περισσότερους από 700 νεαρούς αθλητές στην μεγάλη γιορτή του ποδοσφαίρου που έλαβε χώρα στο αθλητικό κέντρο της ξανθιώτικης ΠΑΕ.
Πριν τις γιορτές του Πάσχα, οι νεαροί αθλητές είχαν την ευκαιρία να αποκομίσουν σπουδαίες εμπειρίες, να συμμετάσχουν, να ανταγωνιστούν, να δείξουν τα ποδοσφαιρικά τους προσόντα και κάποιοι από αυτούς να διακριθούν, σε ένα… αλλοπρόσαλλο τριήμερο από πλευράς καιρικών συνθηκών αλλά «γεμάτο» ποδοσφαιρικό χρώμα!
Την Κυριακή και την Μ. Δευτέρα έγιναν οι αγώνες της φάσης των ομίλων ενώ την Μ. Τρίτη οι αγώνες κατάταξης και οι τελικοί κάθε κατηγορίας. Στην τελετή λήξης που έγινε στο συνεδριακό χώρο του Le Chalet και πριν τις απονομές, ο Υπεύθυνος Ακαδημιών της SKODA ΞΑΝΘΗ Περικλής Καλογιάννης αφού ευχαρίστησε τις ομάδες για τις συμμετοχές και το όμορφο τριήμερο έδωσε συγχαρητήρια στους νεαρούς αθλητές για τις επιδόσεις τους ανανεώνοντας το… ραντεβού στο αθλητικό κέντρο της SKODA ΞΑΝΘΗ για την επόμενη σαιζόν. Στην εκδήλωση από πλευράς ξανθιώτικης ΠΑΕ το παρών έδωσε ο Πρόεδρος Άρης Πιαλόγλου, ο team manager της ομάδας Γιώργος Κασναφέρης και ο βοηθός προπονητή Νίκος Νεντίδης.

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΑΙΔΙΚΟΥ

Α’ Όμιλος
Καππαδόκες – Πανδραμαϊκός 2-0
Απόλλων Καλαμαριάς – ΠΑΟΚ Mundialito 2-0
Καππαδόκες – ΠΑΟΚ Mundialito 1-0
Πανδραμαϊκός - Απόλλων Καλαμαριάς 1-4
Καππαδόκες – Απόλλων Καλαμαριάς 4-0
Πανδραμαϊκός - ΠΑΟΚ Mundialito 6-4
Βαθμολογία Α’ Ομίλου
1. Καππαδόκες Αλεξανδρούπολης 9
2. Απόλλων Καλαμαριάς 6
3. Πανδραμαϊκός 3
4. ΠΑΟΚ Mundialito 0
B’ Όμιλος
Πανθρακικός – Αργοναύτες Λήμνου 0-0
Παϊκο Γουμένισσας - Ορφέας Puma 3-0
Πανθρακικός – Ορφέας Puma 0-0
Αργοναύτες Λήμνου - Παϊκο Γουμένισσας 4-1
Πανθρακικός – Παϊκο Γουμένισσας 0-0
Αργοναύτες Λήμνου - Ορφέας Puma 6-0
Βαθμολογία Β’ Ομίλου
1. Αργοναύτες Λήμνου 9
2. Πάικο Γουμένισσας 4
3. Πανθρακικός 2
4. Ορφέας Puma 1
Γ’ Όμιλος
Ελπίδες Καβάλας – Α.Ε. Διδυμοτείχου 2-0
SKODA ΞΑΝΘΗ – FC Serres 1-0
Ελπίδες Καβάλας – FC Serres 3-0
Α.Ε. Διδυμοτείχου - SKODA ΞΑΝΘΗ 1-5
Ελπίδες Καβάλας – SKODA ΞΑΝΘΗ 0-6
Α.Ε. Διδυμοτείχου - FC Serres 2-1
Βαθμολογία Γ’ Ομίλου
1. SKODA ΞΑΝΘΗ 9
2. Ελπίδες Καβάλας 6
3. ΑΕ Διδυμοτείχου 3
4. FC Serres 0

Αγώνες κατάταξης

SKODA ΞΑΝΘΗ – Αργοναύτες Λήμνου 2-0
Καππαδόκες – Απόλλων Καλαμαριάς 2-1
Ελπίδες Καβάλας – Πάικο 3-1
ΑΕ Διδυμοτείχου – Πανδραμαϊκός 3-3 (4-5 πέν.)
Πανθρακικός - Ορφέας Puma 2-0
ΠΑΟΚ Mundialito – FC Serres 2-2 (1-2 πέν.)

Τελική βαθμολογία

1. SKODA ΞΑΝΘΗ
2. Αργοναύτες Λήμνου
3. Καππαδόκες Αλεξανδρούπολης
4. Απόλλων Καλαμαριάς
5. Ελπίδες Καβάλας
6. Πάικο Γουμένισσας
7. Πανδραμαϊκός
8. ΑΕ Διδυμοτείχου
9. Πανθρακικός
10. Ορφέας Puma
11. FC Serres
12. ΠΑΟΚ Mundialito

Ειδικές απονομές

MVP: Στρέφη (ΠΑΟΚ Mundialito)
1οι σκόρερ: 8 γκολ: Τάσσος (Καππαδόκες), Νταγιάν (Αργοναύτες Λήμνου)
Καλύτερος τερματοφύλακας: Καλαϊτζής (SKODA ΞΑΝΘΗ)

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΡΟΠΑΙΔΙΚΟΥ

Α’ Όμιλος
SKODA ΞΑΝΘΗ – Πανδραμαϊκός 5-0
Μίκρα FC – ΠΑΟΚ Mundialito 3-1
SKODA ΞΑΝΘΗ - ΠΑΟΚ Mundialito 4-0
Πανδραμαϊκός - Μίκρα FC 0-1
SKODA ΞΑΝΘΗ - Μίκρα FC 3-0
Πανδραμαϊκός - ΠΑΟΚ Mundialito 1-2
Βαθμολογία Α’ Ομίλου
1. SKODA ΞΑΝΘΗ 9
2. FC Μίκρα 6
3. ΠΑΟΚ Mundialito 3
4. Πανδραμαϊκός 0
B’ Όμιλος
Πανθρακικός – Αργοναύτες Λήμνου 6-0
FC Cerres – Ολυμπιακός Ξάνθης 3-1
Πανθρακικός - Ολυμπιακός Ξάνθης 4-1
Αργοναύτες Λήμνου - FC Cerres 1-4
Πανθρακικός – FC Cerres 1-1
Αργοναύτες Λήμνου - Ολυμπιακός Ξάνθης 3-2
Βαθμολογία Β’ Ομίλου
1. Πανθρακικός 7
2. FC Serres 7
3. Αργοναύτες Λήμνου 3
4. Ολυμπιακός Ξάνθης 0
Γ’ Όμιλος
Καππαδόκες – Ελπίδες Καβάλας 3-1
Απόλλων Καλαμαριάς – Γερμανική Ακαδημία 2-0
Καππαδόκες - Γερμανική Ακαδημία 4-1
Ελπίδες Καβάλας - Απόλλων Καλαμαριάς 1-6
Καππαδόκες - Απόλλων Καλαμαριάς 3-2
Ελπίδες Καβάλας - Γερμανική Ακαδημία 4-1
Βαθμολογία Γ’ Ομίλου
1. Καππαδόκες Αλεξανδρούπολης 9
2. Απόλλων Καλαμαριάς 6
3. Ελπίδες Καβάλας 3
4. Γερμανική Ακαδημία 0
Δ’ Όμιλος
Δόξα Δράμας – Λιμενάρια 4-0
Εθνικός Μετεώρων – Ορέστης Ορεστιάδας 1-4
Δόξα Δράμας – Ορέστης Ορεστιάδας 4-2
Λιμενάρια - Εθνικός Μετεώρων 4-0
Δόξα Δράμας - Εθνικός Μετεώρων 6-0
Λιμενάρια - Ορέστης Ορεστιάδας 0-1
Βαθμολογία Δ’ Ομίλου
1. Δόξα Δράμας 9
2. Ορέστης Ορεστιάδας 6
3. Λιμενάρια Θάσου 3
4. Εθνικός Μετεώρων 0

Αγώνες κατάταξης

SKODA ΞΑΝΘΗ – Δόξα Δράμας 1-0
Καππαδόκες Αλεξανδρούπολης – Πανθρακικός 2-4
FC Serres – Απόλλων Καλαμαριάς 4-1
FC Μίκρα – Ορέστης Ορεστιάδας 1-1 (7-8 πέν.)
Ελπίδες Καβάλας – Λιμενάρια Θάσου 0-0 (3-2 πέν.)
ΠΑΟΚ Mundialito – Αργοναύτες Λήμνου 0-1
Πανδραμαϊκός – Ολυμπιακός Ξάνθης 2-1
Γερμανική Ακαδημία – Εθνικός Μετεώρων 0-0 (4-5 πέν.)

Τελική βαθμολογία

1. SKODA ΞΑΝΘΗ
2. Δόξα Δράμας
3. Πανθρακικός
4. Καππαδόκες Αλεξανδρούπολης
5. FC Serres
6. Απόλλων Καλαμαριάς
7. Ορέστης Ορεστιάδας
8. FC Μίκρα
9. Ελπίδες Καβάλας
10. Λιμενάρια Θάσου
11. Αργοναύτες Λήμνου
12. ΠΑΟΚ Mundialito
13. Πανδραμαϊκός
14. Ολυμπιακός Ξάνθης
15. Εθνικός Μετεώρων
16. Γερμανική Ακαδημία

Ειδικές απονομές

MVP: Σήψης (FC Serres)
1ος σκόρερ: 6 γκολ Μπανταλίδης (Καππαδόκες), Κουτσογιάννης (Πανθρακικός)
Καλύτερος τερματοφύλακας: Μουλαράς (Καλαμαριά)

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ JUNIOR

Α’ Όμιλος
SKODA ΞΑΝΘΗ Α’ – Ελπίδες Καβάλας 9-3
Πανδραμαϊκός – Γερμανική Ακαδημία 4-1
SKODA ΞΑΝΘΗ Α’ – Γερμανική Ακαδημία 6-2
Ελπίδες Καβάλας – Πανδραμαϊκός 2-2
SKODA ΞΑΝΘΗ Α’ – Πανδραμαϊκός 1-0
Ελπίδες Καβάλας – Γερμανική Ακαδημία 2-4
Βαθμολογία Α’ Ομίλου
1. SKODA ΞΑΝΘΗ Α’ 9
2. Πανδραμαϊκός 4
3. Γερμανική Ακαδημία 3
4. Ελπίδες Καβάλας 1
Β’ Όμιλος
Πανθρακικός – Αργοναύτες Λήμνου 1-1
ΠΑΟΚ Mundialito – Καππαδόκες 2-5
Πανθρακικός – Καππαδόκες 2-1
Αργοναύτες Λήμνου - ΠΑΟΚ Mundialito 7-1
Πανθρακικός - ΠΑΟΚ Mundialito 1-2
Αργοναύτες Λήμνου – Καππαδόκες 5-0
Βαθμολογία Β’ Ομίλου
1. Αργοναύτες Λήμνου 7
2. Πανθρακικός 4
3. Καππαδόκες Αλεξανδρούπολης 3
4. ΠΑΟΚ Mundialito 3
Γ’ Όμιλος
SKODA ΞΑΝΘΗ Β’ – Εθνικός Μετεώρων 6-1
Ορέστης Ορεστιάδας – Ολυμπιακός Ξάνθης 1-3
SKODA ΞΑΝΘΗ Β’ - Ολυμπιακός Ξάνθης 0-1
Εθνικός Μετεώρων - Ορέστης Ορεστιάδας 0-10
SKODA ΞΑΝΘΗ Β’ - Ορέστης Ορεστιάδας 2-2
Εθνικός Μετεώρων - Ολυμπιακός Ξάνθης 0-7
Βαθμολογία Γ’ Ομίλου
1. Ολυμπιακός Ξάνθης 9
2. Ορέστης Ορεστιάδας 4
3. SKODA ΞΑΝΘΗ Β’ 4
4. Εθνικός Μετεώρων 0

Αγώνες κατάταξης

SKODA ΞΑΝΘΗ Α’ – Ολυμπιακός Ξάνθης 0-2
Αργοναύτες Λήμνου – Ορέστης Ορεστιάδας 2-2 (2-0 πέν.)
Πανδραμαϊκός – Πανθρακικός 3-1
SKODA ΞΑΝΘΗ Β’ – Γερμανική Ακαδημία 3-0
Καππαδόκες – ΠΑΟΚ Mundialito 1-3
Ελπίδες Καβάλας – Εθνικός Μετεώρων 13-0

Τελική βαθμολογία

1. Ολυμπιακός Ξάνθης
2. SKODA ΞΑΝΘΗ Α’
3. Αργοναύτες Λήμνου
4. Ορέστης Ορεστιάδας
5. Πανδραμαϊκός
6. Πανθρακικός
7. SKODA ΞΑΝΘΗ Β’
8. Γερμανική Ακαδημία
9. ΠΑΟΚ Mundialito
10. Καππαδόκες Αλεξανδρούπολης
11. Ελπίδες Καβάλας
12. Εθνικός Μετεώρων

Ειδικές απονομές

MVP: Κυπραίος (Ελπίδες Καβάλας)
1ος σκόρερ: 9 γκολ Αδαμίδης (SKODA ΞΑΝΘΗ)
Καλύτερος τερματοφύλακας: Μπεζερτζής (Πανδραμαϊκός)
www.skodaxanthifc.gr
Κάντε like στην σελίδα μας στο Facebook Κάντε τα σχόλιά σας στο pthrakiotis@mail.com

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Γράψε κι εσύ το δικό σου σχόλιο, ή στείλε μήνυμα στο pthrakiotis@gmail.com

  • Thats blogger template

    www.thrakiotis.com

    To Nέο σου Αθλητικό portal με ειδήσεις και νέα για το ποδόσφαιρο και όλα τα αθλήματα στη Θράκη Ενημέρωση με άποψη χωρίς φωνές και υπερβολές

  • choosing webhost for a blog

    Δείτε όλα τα βίντεο

    Χωρίς οπαδικά γυαλιά, με “καθαρή ματιά” και αντικειμενικότητα!

  • Α ΕΒΡΟΥ 2016-16

    Α ΈΒΡΟΥ 2016-

    Δείτε αναλυτικά όλο το πρόγραμμα για τη νέα σεζόν.ΣΚΟΡ/ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  • Blogger widgets and plugins

    ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΒΡΟΥ 2016-17

    Η ιστοσελίδα thrakiotis.com απευθύνεται σε ένα ευρύ κοινό το οποίο έχει σαν κοινό παρονομαστή την αγάπη του για τη Θράκη τον αθλητισμό τον πολιτισμό