Μέσω διαδικτύου και μάλιστα με πλήρη αθλητικό ρεπορτάζ - Panos Thrakiotis|: | ΟΛΑ ΤΑ ΒΙΝΤΕΟ στο YOUTUBE
ΔΗΜΟΥΤΣΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
HOME

ΕΝΑΣ ΨΥΧΩΜΕΝΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΤΟ ΣΕΡΙ ΤΩΝ ΜΑΥΡΑΕΤΩΝ!!! 1 – 1

0 σχόλια
Ένας ψυχωμένος Εθνικός Αλεξανδρούπολης, που έπαιζε μάλιστα και με 10 παίκτες από το 35’ του αγώνα μετά την άδικη αποβολή του τερματοφύλακα των Εβριτών Μπαμπλή, κατάφερε να σταματήσει το νικηφόρο σερί της Δόξας Δράμας, η οποία έκανε μία απογοητευτική εμφάνιση που προβλημάτισε όχι μόνο την τεχνική ηγεσία της, αλλά κύρια τους περίπου 500 φιλάθλους που παραβρέθηκαν στις κερκίδες του γηπέδου.
Πολύτιμος λοιπόν ο βαθμός για τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης στη προσπάθεια που κάνει για την παραμονή του στην κατηγορίας, ενώ οι Δραμινοί έκαναν φιλότιμη προσπάθεια για να αλλάξουν τις καλές εντυπώσεις που έδειξε στα προηγούμενα παιχνίδια.

Το φιλμ του αγώνα

20’ Λάθος γύρισμα του Δούπα προς τον Μπαμπλή προσπάθησε να το εκμεταλλευτεί ο Δούμπλατζης χωρίς επιτυχία.

22’ Καλό μακρινό σουτ του Κυριακίδη έφυγε άουτ.

25’ Ο Μπαμπλής έχει βγει έξω από την περιοχή και πλάγια αριστερά και ο Αθανασιάδης προσπάθησε να εκμεταλλευτεί την ανυπεράσπιστη εστία, αλλά το γυριστό σουτ που έκανε κατέληξε άουτ.

35’ Αποβάλλεται ο τερματοφύλακας του Εθνικού Μπαμπλής, όταν ανέτρεψε τον Δούμπλατζη, που πήρε την μπάλα από τον Στόϊκο και ήταν σε προφανή θέση για να πετύχει τέρμα χωρίς όμως να δει ότι υπήρχε αμυντικός στην εστία των φιλοξενούμενων..

37’ Το φάουλ που κέρδισε η Δόξα από την φάση της αποβολής εκτέλεσε από την γραμμή της περιοχής ο Κυριακίδης που έπιασε καλό σουτ το οποίο έφυγε ελάχιστα άουτ.

44’ Σωστή υπόδειξη ακύρωσης γκολ της Δόξας σαν οφσάιντ με τον Ντουτσαρίδη.

48’ Ψηλοκρεμαστό σουτ του Λάσπατζη έξω από την περιοχή διώχνει σε κόρνερ ο Τσομακιάν.

50’ Στην πρώτη καλή προσπάθεια της Δόξας μέσα στην αντίπαλη περιοχή άνοιξε το σκορ με κεφαλιά του Αθανασιάδη μετά από σέντρα του Δούμπλατζη.

51’ Σουτ του Κυριακίδη χτυπάει στο οριζόντιο δοκάρι και από τα χέρια του Τσομακιάν καταλήγει εκτός αγωνιστικού χώρου.

70’ Κακοχτυπημένο φάουλ του Κυριακίδη μπλόκαρε ο Τσομακιάν.

75’ Στην μοναδική αξιόλογη επιθετική προσπάθεια των φιλοξενούμενων ο προωθημένος από την άμυνα Δούπας με προβολή ισοφαρίζει μέσα από την μικρή περιοχή (1-1).

Διαιτήτευσαν οι κ. κ. Μελιτζανίδης, Κελεσίδης, Γιάντσης (Ημαθίας).

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Ανδ. Παντζιαράς): Καράδαης, Λάσπατζης (76’ Γεωργιάδης), Γελαδάρης, Σιάμπος (64’ Περσίδης), Παπαζούδης, Δούμπλατζης (73’ Πετρόπουλος), Κυριακίδης, Στόικος, Αθανασιάδης, Ντουτσαρίδης, Κανετίδης.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ (Β. Τσιομλεκίδης): Μπαμπλής, Αμπραχαμιάν, Κατρανίτσας, Δούπας, Λειβαδιώτης, Κοσκολός (36’ Τσομακιάν), Τορομανίδης, Κοιλιάρης, Σιμτσάκης, Θεοδωράκης (52’ Ελληνίδης), Αγγελακάκης (73’ Δαμιανίδης).