Μέσω διαδικτύου και μάλιστα με πλήρη αθλητικό ρεπορτάζ - Panos Thrakiotis|: | ΟΛΑ ΤΑ ΒΙΝΤΕΟ στο YOUTUBE
ΣΟΥΦΛΙ
AUTO GAZ
ΚΩΣΤΑΣ
pthrakiotis@gmail.com
ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΤΑ ΓΗΠΕΔΑ
ΔΗΜΟΥΤΣΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
HOME

Αυτοί είναι οι 300 βουλευτές της νέας Βουλής [λίστα]

0 σχόλια
Στη νέα Βουλή ο ΣΥΡΙΖΑ εκλέγει 149 βουλευτές, 76 η ΝΔ, από 17 η Χρυσή Αυγή και το Ποτάμι, 15 το ΚΚΕ, και από 13 οι Ανεξάρτητοι Έλληνες και το ΠΑΣΟΚ.
Σε 14 από τις 56 εκλογικές περιφέρειες, η ΝΔ αναδείχθηκε 1η δύναμη παρά την ήττα της κατά 8,53% από τον ΣΥΡΙΖΑ.
Ακολουθεί ο πλήρης πίνακας των βουλευτών που εκλέγονται στις 56 εκλογικές Περιφέρειες:
  • Α' Αθηνών
Αλέξης Τσίπρας,
Ζωή Κωνσταντοπούλου,
Γαβριήλ Σακελλαρίδης,
Νίκος Βούτσης,
Νικόλας Φίλης
Η ΝΔ λαμβάνει 4 έδρεςι:
Όλγα Κεφαλογιάννη,
Βασίλης Κικίλιας,
Ντόρα Μπακογιάννη,
Νικήτας Κακλαμάνης
Το Ποτάμι με 1 έδρα:
Σπύρος Λυκούδης.
ΧΑ με 1 έδρα:
Νίκος Μιχαλολιάκος.
ΚΚΕ με 1 έδρα:
Λιάνα Κανέλλη.
ΑνΕλ με 1 έδρα:
Έλενα Κουντουρά.
ΠΑΣΟΚ με 1 έδρα:
Κώστας Σκανδαλίδης.
  • Β΄Αθηνών
ΣΥΡΙΖΑ 
Γιάννης Βαρουφάκης,
Γιάννης Δραγασάκης,
Παναγιώτης Κουρουμπλής,
Όλγα Βαλαβάνη,
Δημήτρης Στρατούλης,
Νίκος Χουντής,
Νίκος Παππάς,
Ευκλείδης Τσακαλωτoς,
Γιώργος Δημαράς,
Γιάννης Μπαλάφας,
Νίκος Ξυδάκης,
Θεανώ Φωτίου,
Βασιλική Κατριβάνου,
Χαρά Καφαντάρη,
Δημήτρης Βίτσας,
Ελένη Αυλωνίτου,
Αννέτα Καββαδία,
Στάθης Παναγούλης,
Κωνσταντίνος Ήσυχος.
ΝΔ παίρνει 11 έδρες
Νίκος Δένδιας,
Κυριάκος Μητσοτάκης,
Άδωνις Γεωργιάδης,
Κωστής Χατζηδάκης,
Μιλτιάδης Βαρβιτσιώτης,
Βαγγέλης Μεϊμαράκης,
Γιώργος Κουμουτσάκος,
Άννα Καραμανλή,
Σοφία Βούλτεψη,
Άννα Μισέλ Ασημακοπούλου,
Γεράσιμος Γιακουμάτος.
Το Ποτάμι 4 έδρες:
Γρηγόρης Ψαριανός,
Χάρης Θεοχάρης,
Γιώργος Αμυράς,
Αντιγόνη Λυμπεράκη.
ΚΚΕ με 3 έδρες:
Δημήτρης Κουτσούμπας,
Θανάσης Παφίλης,
Χρήστος Κατσώτης.
ΧΑ 3 έδρες:
Νίκος Μιχαλολιάκος,
Γιώργος Γερμενής,
Ηλίας Παναγιώταρος.
ΑνΕλ 2 έδρες:
Πάνος Καμμένος
Θανάσης Παπαχριστόπουλος.
ΠΑΣΟΚ 2 έδρες
Φώφη Γεννηματά
Ανδρέας Λοβέρδος.
  • Α' Πειραιώς
ΣΥΡΙΖΑ 3 έδρες:
Θοδωρής Δρίτσας,
Ελένη Σταματάκη,
Στάθης Λεουτσάκος.
ΝΔ 1 έδρα
Κων/νος Κατσαφάδος.
ΧΑ 1 έδρα
Νίκος Κουζηλός.
Ποτάμι 1 έδρα
Σταυρούλα Αντωνάκου.
  • Β' Πειραιώς
ΣΥΡΙΖΑ 3 έδρες
Παναγιώτης Λαφαζάνης,
Νίνα Κασιμάτη,
Εύη Καρακώστα.
ΝΔ 1 έδρα
Γιάννης Τραγάκης.
ΚΚΕ 1 έδρα
Διαμαντώ Μανωλάκου.
ΧΑ 1 έδρα
Γιάννης Λαγός.
ΑνΕλ 1 έδρα
Δημήτρης Καμμένος.
Ποτάμι 1 έδρα
Νίκος Ορφανός
  • Αττική
Ο ΣΥΡΙΖΑ λαμβάνει 6 έδρες, τις οποίες καταλαμβάνουν οι:
Αλέξης Μητρόπουλος,
Νάσος Αθανασίου,
Γιώργος Πάντζας,
Παναγιώτης Σκουρολιάκος,
Γιάννης Δέδες,
Ελένη Σωτηρίου.
Η ΝΔ λαμβάνει 4 έδρες, τις οποίες καταλαμβάνουν οι:
Μάκης Βορίδης,
Γεωργία Μαρτίνου,
Γιώργος Βλάχος,
Αθανάσιος Μπούρας.
Από τη ΧΑ εκλέγεται ο
Ηλίας Κασιδιάρης.
Από το Ποτάμι εκλέγεται ο
Γιώργος Μαυρωτάς.
Από τους ΑνΕλ εκλέγεται ο
Παύλος Χαϊκάλης.
Από το ΚΚΕ εκλέγεται ο
Ιωάννης Γκιόκας.
Από το ΠΑΣΟΚ εκλέγεται η
Εύη Χριστοφιλοπούλου.
  • Αιτωλοακαρνανία
Ο ΣΥΡΙΖΑ εκλέγει τον
Γιώργο Βαρεμένο και τη
Μαρία Τριανταφύλλου.
Η ΝΔ εκλέγει τον
Μάριο Σαλμά 
Κώστα Καραγκούνη.
Η ΧΑ εκλέγει τον
Κωνσταντίνο Μπαρμπαρούση.
Το ΠΑΣΟΚ εκλέγει τον
Δημήτρη Κωνσταντόπουλο.
Το ΚΚΕ εκλέγει τον
Νικόλαο Μωραΐτη.
  • Αργολίδα
Πρώτη δύναμη αναδείχθηκε η ΝΔ, από την οποία εκλέγεται ο
Γιάννης Ανδριανός.
Από τους ΣΥΡΙΖΑ εκλέγεται ο
Δημήτρης Κοδέλας.
Από τη ΧΑ εκλέγεται ο
Γιώργος Γαλέος.
  • Αρκαδία
Πρώτη δύναμη έρχεται η ΝΔ και εκλέγεται ο
Κων/νος Βλάσης.
Από τον ΣΥΡΙΖΑ ο
Κων/νος Ζαχαρίας.
Από το ΠΑΣΟΚ ο
Οδυσσέας Κωνσταντινόπουλος.
  • Άρτα
Δύο έδρες παίρνει ο ΣΥΡΙΖΑ, τις οποίες καταλαμβάνουν οι:
Αλέξης Τσίπρας και
Όλγα Γεροβασίλη. Αν ο Αλέξης Τσίπρας δεν την επιλέξει, την έδρα καταλαμβάνει ο Βασίλης Τσίκρας.
Μια έδρα λαμβάνει η ΝΔ με τον
Γιώργο Στύλιο.
  • Αχαΐα
Τρεις έδρες λαμβάνει ο ΣΥΡΙΖΑ με τους:
Μαρία Κανελλοπούλου,
Βασίλη Χατζηλάμπρου,
Σία Αναγνωστοπούλου.
Από τη ΝΔ εκλέγεται ο
Ανδρέας Κατσανιώτης.
Από τους ΑνΕλ εκλέγεται ο Νικόλαος Νικολόπουλος (πρώην υπουργός της ΝΔ).
Από το ΚΚΕ εκλέγεται ο Νίκος Καραθανασόπουλος.
Από το Ποτάμι εκλέγεται ο Ιάσων Φωτήλας.
Από τη ΧΑ εκλέγεται ο Μιχαήλ Αρβανίτης.
Εκτός μένει ο Γιώργος Παπανδρέου, αν και το κόμμα του ήρθε 3ο σε ψήφους στην εκλογική περιφέρεια Αχαΐας.
  • Βοιωτία
Τις δύο έδρες του ΣΥΡΙΖΑ καταλαμβάνουν οι Σταθάς Ιωάννης και Σκουμάς Αθανάσιος.
Από τη ΝΔ εκλέγεται ο Βαγγέλης Μπασιάκος.
  • Γρεβενά
Πρώτη δύναμη αναδείχθηκε η ΝΔ και εκλέγει τον Κοψαχείλη Τιμολέοντα.
  • Δράμα
Η ΝΔ αναδείχθηκε πρώτη δύναμη και εκλέγεται ο Κυριαζίδης Δημήτριος.
Από τον ΣΥΡΙΖΑ εκλέγεται ο Καραγιαννίδης Χρήστος.
Από το Ποτάμι εκλέγεται ο Χαρακίδης Κυριάκος.
  • Δωδεκάνησα
Από τον ΣΥΡΙΖΑ εκλέγονται οι: Καματερός Ηλίας, Σαντορινιός Νεκτάριος και Γάκης Δημήτριος.
Από τη ΝΔ εκλέγεται ο Μάνος Κόνσολας.
Από το ΠΑΣΟΚ εκλέγεται ο Δημήτρης Κρεμαστινός.
  • Έβρος
Πρώτη δύναμη αναδείχθηκε η ΝΔ, από την οποία εκλέγεται ο Δημοσχάκης Αναστάσιος.
Από τον ΣΥΡΙΖΑ εκλέγονται οι: Καϊσας Γεώργιος, Γκαρά Αναστασία και Ρίζος Δημήτριος.
  • Εύβοια
Από τον ΣΥΡΙΖΑ εκλέγονται οι Αποστόλου Ευάγγελος και Ακριώτης Γεώργιος.
Από τη ΝΔ εκλέγεται ο Κεδίκογλου Σίμος.
Από τη ΧΑ εκλέγεται ο Μίχος Νικόλαος.
Από τους ΑνΕλ εκλέγεται ο Νίκος Μαυραγάνης.
Από το ΚΚΕ εκλέγεται ο Γιώργος Μαρίνος.
  • Ευρυτανία
Από τον ΣΥΡΙΖΑ εκλέγεται ο Θωμάς Κώτσιας.
  • Ζάκυνθος
Από τον ΣΥΡΙΖΑ εκλέγεται ο Σταύρος Κοντονής.
  • Ηλεία
Από τον ΣΥΡΙΖΑ εκλέγονται οι: Έφη Γεωργοπούλου-Σάλταρη, Δημήτρης Μπαξεβανάκης και Γεράσιμος Μπαλαούρας.
Από τη ΝΔ την έδρα καταλαμβάνει ο Κώστας Τζαβάρας.
Από το ΠΑΣΟΚ την έδρα καταλαμβάνει Γιάννης Κουτσούκος.
  • Ημαθία
Από τον ΣΥΡΙΖΑ εκλέγονται οι: Κώστας Λαπαβίτσας, Φρόσω Καρασαρλίδου, Γεώργιος Ουρσουζίδης.
Από τη ΝΔ εκλέγεται ο Απόστολος Βεσυρόπουλος.
  • Ηράκλειο
Από τον ΣΥΡΙΖΑ εκλέγονται οι: Μιχελογιαννάκης Ιωάννης, Κριτσωτάκης Μιχαήλ, Βαρδάκης Σωκράτης.
Από τη ΝΔ εκλέγεται ο Αυγενάκης Ελευθέριος.
Από το Ποτάμι ο Δανέλλης Σπυρίδων.
Από το ΠΑΣΟΚ εκλέγεται ο Κεγκέρογλου Βασίλειος.
Από τους ΑνΕλ εκλέγεται ο Δαμαβολίτης Κωστής.
Από το ΚΚΕ εκλέγεται ο Συντυχάκης Εμμανουήλ.
  • Θεσπρωτία
Πρώτη δύναμη αναδείχθηκε η ΝΔ και εκλέγεται ο Γιόγιακας Βασίλειος.
Από τον ΣΥΡΙΖΑ εκλέγεται ο Κατσής Μάριος.
  • Α' Θεσσαλονίκης
Από τον ΣΥΡΙΖΑ εκλέγονται οι: Αμανατίδης Ιωάννης, Χαραλαμπίδου Δέσποινα, Κουράκης Αναστάσιος, Μηταφίδης Τριαντάφυλλος, Τριανταφυλλίδης Αλέξανδρος, Τεκτονίδου Κυριακή και Γαϊτάνη Ιωάννα.
Από τη ΝΔ εκλέγονται ο τέως πρωθυπουργός Κώστας Καραμανλής και οι Γκιουλέκας Κωνσταντίνος, Καλαφάτης Σταύρος και Ράπτη Ελένη.
Από τη ΧΑ την έδρα καταλαμβάνει ο Γρέγος Αντώνιος.
Από το Ποτάμι εκλέγεται η Ταχιάου Χριστίνα.
Από το ΚΚΕ εκλέγεται ο Βαρδάλης Αθανάσιος.
Από τους ΑνΕλ εκλέγεται ο Ζουράρις Κωνσταντίνος.
Από το ΠΑΣΟΚ εκλέγεται ο Ευάγγελος Βενιζέλος.
Στη συγκεκριμένη εκλογική Περιφέρεια η Ένωση Κεντρώων του Βασίλη Λεβέντη έλαβε μεγαλύτερο ποσοστό από το ΠΑΣΟΚ (5,11% ο Β. Λεβέντης έναντι 4,12% το ΠΑΣΟΚ).
  • Β' Θεσσαλονίκης
Από τον ΣΥΡΙΖΑ εκλέγονται οι: Αμμανατίδου- Πασχαλίδου Ευαγγελία και ο Φαμέλλος Σωκράτης.
Από τη ΝΔ εκλέγεται ο πρώην πρωθυπουργός Σαμαράς Αντώνης και ο Καράογλου Θεόδωρος.
Από τη ΧΑ εκλέγεται ο Γραικός Φώτιος.
Από το Ποτάμι εκλέγεται η Μάρκου Κατερίνα (που μεταπήδησε από τη ΔΗΜΑΡ).
Από τους ΑνΕλ εκλέγεται η Ξουλίδου Σταυρούλα.
Από το ΚΚΕ εκλέγεται η Γερασιμίδου Ελένη.
Από το ΠΑΣΟΚ εκλέγεται ο Αρβανιτίδης Γεώργιος.
  • Ιωάννινα
Από τον ΣΥΡΙΖΑ εκλέγονται οι Μαντάς Χρήστος, Στέφος Ιωάννης, Τζουφή Μερόπη και Καραγιάννης Ιωάννης.
Από τη ΝΔ εκλέγεται ο Τασούλας Κωνσταντίνος.
  • Καβάλα
Από τον ΣΥΡΙΖΑ εκλέγονται οι: Εμμανουηλίδης Δημήτρης, Ιωαννίδης Ηλίας, Τσανάκα Αλεξάνδρα.
Από τη ΝΔ εκλέγεται ο Νίκος Παναγιωτόπουλος.
  • Καρδίτσα
Από τον ΣΥΡΙΖΑ εκλέγονται οι: Νίκος Μιχαλάκης, Σπύρος Λάππας, Χρυσούλα Κατσαβρία-Σιωροπούλου.
Από τη ΝΔ εκλέγεται ο Κωνσταντίνος Τσιάρας.
  • Καστοριά
Πρώτη εκλέγεται η ΝΔ και την έδρα της καταλαμβάνει η Μαρία Αντωνίου.
Από τον ΣΥΡΙΖΑ εκλέγεται ο Ευάγγελος Διαμαντόπουλος.
  • Κέρκυρα
Από τον ΣΥΡΙΖΑ εκλέγονται οι Στέφανος Σαμοΐλης και Φωτεινή Βάκη.
Από τη ΝΔ εκλέγεται ο Στέφανος Γκίκας.
  • Κεφαλλονιά
Την έδρα καταλαμβάνει η Αφροδίτη Θεοπεφτάτου από τον ΣΥΡΙΖΑ.
  • Κιλκίς
Πρώτη δύναμη αναδείχθηκε η ΝΔ και εκλέχθηκε ο Γεωργαντάς Γεώργιος.
Από τον ΣΥΡΙΖΑ εκλέχθηκε ο Παραστατίδης Θεόδωρος.
Από τη ΧΑ εκλέχθηκε ο Χατζησάββας Χρήστος.
  • Κοζάνη
Πρώτη από το ΣΥΡΙΖΑ, με διαφορά από τους επόμενους, εκλέγεται η Ραχήλ Μακρή και ακολουθούν οι: Ευγενία Ουζουνίδου και Δημήτρης Δημητριάδης.
Από τη ΝΔ εκλέγεται ο Γιώργος Κασαπίδης.
Από τους ΑνΕλ εκλέγεται ο Χαρίσιος Κατανάς.
  • Κορινθία
Από τον ΣΥΡΙΖΑ εκλέγονται οι: Θελερίτη Μαρία, Ψυχογιός Γεώργιος, Κουρεμπές Θεοφάνης.
Από τη ΝΔ εκλέγεται ο Δήμας Χρίστος.
  • Κυκλάδες
Από τον ΣΥΡΙΖΑ εκλέγονται οι: Νίκος Συρμαλένιος, Αντώνης Συρίγος και Νικόλαος Μανιός.
Από τη ΝΔ εκλέγεται ο Γιάννης Βρούτσης.
  • Λακωνία
Η ΝΔ αναδείχθηκε πρώτη δύναμη και εκλέγεται ο Αθανάσιος Δαβάκης.
Από τον ΣΥΡΙΖΑ εκλέγεται ο Σταύρος Αραχωβίτης.
Από το ΠΑΣΟΚ εκλέγεται ο Λεωνίδας Γρηγοράκος.
  • Λάρισα
Από τον ΣΥΡΙΖΑ εκλέγονται οι Βαγενά Άννα και Διώτη Ηρώ.
Από τη ΝΔ εκλέγονται οι Χαρακόπουλος Μάξιμος και Κέλλας Χρήστος.
Από το ΚΚΕ εκλέγεται ο Λαμπρούλης Γεώργιος.
Από τη ΧΑ εκλέγεται η Σβερωνη-Χονδρονασιου Δέσποινα.
Από το Ποτάμι εκλέγεται ο Μπαργιώτας Κωνσταντίνος.
  • Λασίθι
Από τον ΣΥΡΙΖΑ εκλέγεται ο Δερμιτζάκης Κωνσταντίνος.
Από τη ΝΔ εκλέγεται ο Πλακιωτάκης Ιωάννης.
  • Λευκάδα
Τη μοναδική έδρα της Λευκάδας καταλαμβάνει από τον ΣΥΡΙΖΑ ο Γρηγόρης Σταύρος.
  • Λέσβος
Από τον ΣΥΡΙΖΑ εκλέγεται ο Γιάννης Ζερδελής.
Από τη ΝΔ εκλέγεται ο Χαράλαμπος Αθανασίου.
Από το ΚΚΕ εκλέγεται ο Σταύρος Τάσσος.
  • Μαγνησία
Από τον ΣΥΡΙΖΑ εκλέγονται οι: Μεϊκόπουλος Αλέξανδρος, Τζήκα-Κωστοπούλου Δανάη, Δελημήτρος Κωνσταντίνος, Παπανατσιου Αικατερίνη, Μπαλλής Συμεών.
Από τη ΝΔ εκλέγεται ο Μπουκωρος Χρήστος.
  • Μεσσηνία
Από τη ΝΔ, που αναδείχθηκε πρώτη δύναμη, εκλέγεται ο πρώην πρωθυπουργός Αντώνης Σαμαράς. Αν δεν κρατήσει τη συγκεκριμένη έδρα, τη θέση του θα πάρει ο Λαμπρόπουλος Ιωάννης.
Από τον ΣΥΡΙΖΑ εκλέγονται οι: Πετράκος Αθανάσιος, Κοζομπολη-Αμανατίδη Παναγιώτα, Ψαρρέα Ελένη και Κωνσταντινέας Πέτρος.
  • Ξάνθη
Από τον ΣΥΡΙΖΑ εκλέγονται οι Χουσεΐν Ζεϊμπέκ και Στάθης Γιαννακίδης.
Από τη ΝΔ εκλέγεται ο Αλέξανδρος Κοντός.
  • Πέλλα
Πρώτη δύναμη αναδείχθηκε η ΝΔ και εκλέγεται ο Καρασμάνης Γεώργιος.
Από τον ΣΥΡΙΖΑ εκλέγεται η Τζάκρη Θεοδώρα, με μεγάλη διαφορά από τους υπολοίπους, και οι Σηφάκης Ιωάννης και Σμιας Χρήστος.
  • Πιερία
Από τη ΝΔ την έδρα καταλαμβάνει ο Κουκοδήμος Κωνσταντίνος.
Από τον ΣΥΡΙΖΑ εκλέγονται οι: Ζαννας Ζήσης, Σκουφά Ελισάβετ, Τζαμακλης Χαρίλαος.
  • Πρέβεζα
Από τον ΣΥΡΙΖΑ εκλέγεται ο Μπάρκας Κωνσταντίνος.
Από τη ΝΔ εκλέγεται ο Γιαννάκης Στέργιος.
  • Ρέθυμνο
Από τον ΣΥΡΙΖΑ εκλέγεται ο Ξάνθος Ανδρέας.
Από τη ΝΔ εκλέγεται ο Κεφαλογιάννης Ιωάννης.
  • Ροδόπη
Από τον ΣΥΡΙΖΑ εκλέγονται οι Μουσταφά Μουσταφά και Αϊχάν Καρά Γιουσούφ.
Από τη ΝΔ εκλέγεται ο Ευριπίδης Στυλιανίδης.
  • Σάμος
Τη μοναδική έδρα καταλαμβάνει από τον ΣΥΡΙΖΑ ο Σεβαστάκης Δημήτριος.
  • Σέρρες
Η ΝΔ αναδείχθηκε πρώτη δύναμη. Εκλέγονται ο Καραμανλής Κωνσταντίνος του Αχιλλέως και η Αραμπατζή Φωτεινή.
Από τον ΣΥΡΙΖΑ εκλέγεται η Σταμπουλή Αφροδίτη.
Από τη ΧΑ εκλέγεται ο Ματθαιόπουλος Αρτέμιος.
  • Τρίκαλα
Από τον ΣΥΡΙΖΑ εκλέγονται οι: Παπαδόπουλος Σάκης, Δριτσέλη Παναγιώτα και Σιμορέλης Χρήστος.
Από τη ΝΔ εκλέγεται ο Σκρέκας Κωνσταντίνος.
  • Φθιώτιδα
Από τον ΣΥΡΙΖΑ εκλέγονται οι: Κυριακάκης Βασίλειος, Καραναστάσης Απόστολος, Βέττας Δημήτριος και Λέβα Βασιλική.
Από τη ΝΔ εκλέγεται ο Χρήστος Σταϊκούρας.
  • Φλώρινα
Από τον ΣΥΡΙΖΑ εκλέγεται ο Σέλτσας Κωνσταντίνος.
Από τη ΝΔ εκλέγεται ο Αντωνιάδης Ιωάννης.
  • Φωκίδα
Τη μονοεδρική παίρνει ο υποψήφιος του ΣΥΡΙΖΑ Κωστοπαναγιώτου Ηλίας.
  • Χαλκιδική
Από τον ΣΥΡΙΖΑ εκλέγεται η Ιγγλέζη Αικατερίνη.
Από τη ΝΔ εκλέγεται ο Βαγιωνάς Γεώργιος.
Από το ΠΑΣΟΚ εκλέγεται ο Δριβελέγκας Ιωάννης.
  • Χανιά
Από τον ΣΥΡΙΖΑ εκλέγονται οι: Σταθάκης Γεώργιος, Πολάκης Παύλος, Βαγιωνάκη Βάλια.
Από το Ποτάμι ο Σταύρος Θεοδωράκης, ο οποίος αν προτιμήσει την έδρα του στη Β' Πειραιά θα αντικατασταθεί από τον Γιώργο Μαρακάκη.
  • Χίος
Η ΝΔ αναδείχθηκε πρώτη δύναμη. Εκλέγεται ο Νότης Μηταράκης.
Από τον ΣΥΡΙΖΑ εκλέγεται ο Ανδρέας Μιχαηλίδης.
Οι βουλευτές Επικρατείας
Ο ΣΥΡΙΖΑ εκλέγει πέντε βουλευτές, η ΝΔ τέσσερις και από έναν η Χ.Α., το Ποτάμι και το ΚΚΕ, ενώ ΠΑΣΟΚ και Ανεξάρτητοι Ελληνες δεν εκλέγουν κανέναν.
Ειδικότερα, από τον ΣΥΡΙΖΑ εκλέγονται οι:
  •     Κωνσταντίνος Τσουκαλάς,
  •     Ουρανία Αντωνοπούλου,
  •     Παναγιώτης Σκουρλέτης,
  •     Αγλαϊα Κυρίτση και
  •     Νικόλαος Τόσκας
Από τη Νέα Δημοκρατία οι:
  •     Θεόδωρος Φορτσάκης,
  •     Δημήτριος Σταμάτης,
  •     Νίκη Κεραμέως και
  •     Βασίλης Οικονόμου
Από τη ΧΑ ο Χρήστος Παππάς,
Από το Ποτάμι ο Παναγιώτης Καρκατσούλης
Από το ΚΚΕ η Αλέκα Παπαρήγα
iefimerida.gr

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Γράψε κι εσύ το δικό σου σχόλιο, ή στείλε μήνυμα στο pthrakiotis@gmail.com

  • Thats blogger template

    www.thrakiotis.com

    To Nέο σου Αθλητικό portal με ειδήσεις και νέα για το ποδόσφαιρο και όλα τα αθλήματα στη Θράκη Ενημέρωση με άποψη χωρίς φωνές και υπερβολές

  • choosing webhost for a blog

    Δείτε όλα τα βίντεο

    Χωρίς οπαδικά γυαλιά, με “καθαρή ματιά” και αντικειμενικότητα!

  • Α ΕΒΡΟΥ 2016-16

    Α ΈΒΡΟΥ 2016-

    Δείτε αναλυτικά όλο το πρόγραμμα για τη νέα σεζόν.ΣΚΟΡ/ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  • Blogger widgets and plugins

    ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΒΡΟΥ 2016-17

    Η ιστοσελίδα thrakiotis.com απευθύνεται σε ένα ευρύ κοινό το οποίο έχει σαν κοινό παρονομαστή την αγάπη του για τη Θράκη τον αθλητισμό τον πολιτισμό