0 σχόλια
Δίκαιο το αποτέλεσμα καθώς η Δόξα μέσα στην λάσπη δεν μπόρεσε να καταφέρει κάτι περισσότερο.
Ο Καμπανικός 2-0  και βρίσκεται ψηλά στη βαθμολογία
Ο αγώνας στην  περιγραφή ΔΗΜΟΣ ΤΑΣΧΟΥΝΙΔΗΣ
4'Κιτρινη κάρτα για τον Καμπανιακό που την δέχεται ο Αντωνιάδης για σκληρό παιχνίδι.
7' Πρώτη καλή ευκαιρία για την Δόξα! Μετά από σέντρα του Κυριακίδη από τα αριστερά, ο Σμιλιανιτς στο δεύτερο δοκάρι δεν μπόρεσε να τελειώσει την φάση πραγματοποιώντας ένα σουτ, αλλά η μπάλα κόντραρε και κατέληξε κόρνερ.
8' Κιτρινη για την Δόξα και τον Στόϊκο
12'Κιτρινη στον Σιάμπο για σκληρό παιχνίδι
18' Ευκαιρια για τον Καμπανιακο με τον Χρήστου να γίνεται αποδέκτης της μπάλας μέσα στην περιοχή, να σουτάρει, αλλά ο Σαχινίδης απέκρουσε. Η φάση ακυρώθηκε λόγω οφσάιντ.
22'Σουτ του Αντωνιαδη από τα 22 μέτρα, η μπάλα ψηλά άουτ
23'Καλη ευκαιρία για τον Καμπανιακό μετά από εκτέλεση πλαγίου από τα δεξιά, η μπάλα έφτασε στον Υψηλό, ακριβώς έξω απ’ την περιοχή έκανε το ευθύβολο σουτ που πέρασε έξω απ’ το αριστερό δοκάρι του Σαχινίδη.
32' ΓΚΟΛ και 1-0 για τον Καμπανιακό! Υπέροχη προσωπική ενέργεια από τον Τρικαλινό που πέρασε δύο παίκτες από πλάγια αριστερά, μπήκε στην περιοχή, έκανε τη σέντρα και ο Χρήστου που περίμενε στο πέναλτι αμαρκάριστος, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα!
33' Κίτρινη στον Βαρότση για τράβηγμα φανέλας
40' ΓΚΟΛ και 2-0 για τον Καμπανιακο! Μετά από λάθος στην άμυνα, έκλεψαν την μπάλα οι γηπεδούχοι με τους Υψηλό και Προβατίδη να παίζουν το 1-2 μέσα στην περιοχή και τον τελευταίο να σκοράρει με πλασέ σε τετ-α-τετ.
45' Μεγάλη ευκαιρία για την Δόξα να ξεδιπλώνεται ωραία στον αγωνιστικό χώρο από τα αριστερά! Άλλαξαν την μπάλα Αθανασιαδης Παπαβασιλείου, ο δεύτερος έκανε την σέντρα συστημένη στο κεφάλι του Στοΐκου, που έκανε την κεφαλιά «ψαράκι» αλλά ο Κηπουρος έκανε εκπληκτική επέμβαση!
50' Ευκαιρια για τον Καμπανιακό, με τον Προβατίδη να μπαίνει στην περιοχή, αλλά να κάνει αδύναμο σουτ που μπλόκαρε με ευκολία ο Σαχσανίδης.
51' Ευκαιρία για την Δοξα μετά από κόρνερ απ’ τα δεξιά! Η μπάλα πήγε στην περιοχή, ο Σιαμπός με γύρισμα την έδωσε στον Ντουτσαρίδη που με πλάτη στο τέρμα γύρισε κι έκανε πολύ κακό σουτ που δεν βρήκε στόχο.
 58' Μεγάλη ευκαιρία για την Δόξα, με τον Αθανασιάδη μέσα στην περιοχή μετά από μεταβίβαση του Κυριακίδη έκανε μια όμορφη ντρίμπλα στον προσωπικό του αντίπαλο το σουτ του όμως ήταν άστοχο
66'Δοκαρι για τον Καμπανιακο! Ο Κουντουράς σούραρε στο δοκάρι του Σαχσανίδη, ενώ στην επαναφορά της μπάλας ο Χρήστου με πλασέ δεν μπόρεσε να σκοράρει καθώς ο Σαχσανιδης έκανε τρομερή απόκρουση!
72' Σουτ του Στόικου αλλά ήταν πολύ αδύναμο έξω από την περιοχή και ο Κηπουρος μπλόκαρε εύκολα.
80'Μεγαλη ευκαιρία για τον Καμπανιακά! Ο Υψηλός γύρισε την μπάλα από τα δεξιά στον Προβατίδη, που ήταν μόνος με το τέρμα, αλλά έστειλε την μπάλα πάνω στο σώμα του Σιαμού!
92' Κίτρινη στον Βασσο για διαμαρτυρία.
98' Τελευταία φάση στον αγώνα! Ένα σουτ του Στόικου, η μπάλα πέρασε άουτ και ο διαιτητής σφυρίζει το τέλος της αναμέτρησης με το τελικό 2-0.
Οι συνθέσεις:
ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ (Λ. Υφαντίδης): Κηπουρός, Παπάζης, Τρικαληνός, Δουρμούσης, Ρακαβίνας, Βακότσης Υψηλός Αντωνιάδης, Χρήστου Κουντουράς Προβατίδης
ΠΑΓΚΟΣ: Χαριζάνης Γερόπουλος  Γιαννακόπουλος Χατζηδάκης Βασιλείου Αλεξανδρίδης Βάσσος
ΔΟΞΑ: (Αν. Παντζιαράς) Σαχσανίδης Γεωργιάδης Παπαβασιλείου Χαριτωνίδης Τουγκελίδης Σιάμπος Ντουτσαρίδης Σμίλιανιτς Στόικος Κυριακίδης  Αθανασιάδης
ΠΑΓΚΟΣ: Τιγγιρίδης Πετρόπουλος Κανετίδης Περσίδης Τσοχαταρίδης Παπαμιχαήλ Ιωσηφίδης.
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Καρατέρπος, (Κοζάνης)
ΕΠΟΠΤΕΣ: Τζιουβάρας, Ιωαννίδης (Κοζάνης)