Μέσω διαδικτύου και μάλιστα με πλήρη αθλητικό ρεπορτάζ - Panos Thrakiotis|: | ΟΛΑ ΤΑ ΒΙΝΤΕΟ στο YOUTUBE
ΔΗΜΟΥΤΣΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
HOME

ΑΝΑΣΑ ΠΗΡΕ Η ΞΑΝΘΗ 2-1 ΤΗΝ ΚΑΛΛΟΝΗ!!!

0 σχόλια

Bαθιά βαθμολογική ανάσα πήρε η Ξάνθη που νίκησε 2-1 τη μαχητική Καλλονή στα Πηγάδια με δύο γκολ από το πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης. Με 10 παίκτες από το 22' έπαιζαν οι νησιώτες.
13' κατα την οποία η Ξάνθη άνοιξε το σκορ με το σουτ του Σολτάνι μετά από την ασίστ του Κλέιτον. Η καλύτερη άμυνα του πρωταθλήματος συνέχισε να μπάζει νερά και στο 22΄η Ξάνθη έφτασε σε προβάδισμα νίκης την ώρα που ο αντίπαλός της έμενε με 10 παίκτες. Ο Πιπίνης έκανε πέναλτι και αποβλήθηκε, ο Κλέιτον εκτέλεσε εύστοχα την εσχάτη των ποινών και έγραψε το 2-0
Έξι λεπτά μόλις λεπτά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου η ομάδα της Λέσβου κατάφερε να σκοράρει. Ο Λεοζίνιο εκτέλεσε το κόρνερ απ' τα αριστερά και ο Βαλιός με προβολή στο δεύτερο δοκάρι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, μειώνοντας σε 2-1.