latest Post

Α ΕΒΡΟΥ

ΕΠΙΚΡΑΤΗΣΑΝ ΟΙ ΙΣΧΥΡΟΙ Γ ΕΘΝΙΚΗ 1ος ΟΜΙΛΟΣ

Στο "κόλπο" και ο Έβρος Σουφλίου !!!
Η 3η μέρα του πρωταθλήματος βρήκε τους θεωρητικά ισχυρούς να επιβεβαιώνουν τη κυριαρχία τους  εντός γηπέδου.
 Πιο συγκεκριμένα με νίκες συνέχισαν οι "διεκδικητές" του τίτλου, καθώς ο Άρης επικράτησε αγχωτικά στο Χαριλάου με 3-1 του Εθνικού Αγιονερίου, την ώρα που η Καβάλα εύκολα όπως μαρτυρά και το σκορ μετέτρεψε σε υγιεινό περίπατο το παιχνίδι  στα Γιαννιτσά (0-3 την Αναγέννηση) στο "κόλπο" και ο Έβρος Σουφλίου επικρατώντας 0-1 μέσα στην Αρναία  και ο Πανσερραϊκός πέρασε σα σίφουνας από τη Φλώρινα, κερδίζοντας 0-2 τη Θύελλα Φιλώτα και φιγουράροντας πλέον μόνος στη κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Την πρώτη του νίκη σημείωσε ο Άκροπόταμος, που επιβλήθηκε 2-1 στο τοπικό ντέρμπι του πάντοτε αξιόμαχου Ορφέα Ελευθερούπολης.

 Τέλος γκολ, βαθμούς και εντυπώσεις μοιράστηκαν οι δύο ομάδες της Θεσσαλονίκης,  στο Ηρακλής Αμπελοκήπων – Καμπανιακός 1-1, ενώ με το ίδιο σκορ ολοκληρώθηκε η συνάντηση στο Κοκκινόχωμα, όπου το πρωτοπόρο μέχρι σήμερα Βυζάντιο ον και ήταν πίσω στο σκορ στο τέλος απέφυγε τα χειρότερα και πήρε την  ισοπαλία από τον  μαχητικό Εθνικό Αλεξανδρούπολης.

 Ας δούμε όμως αναλυτικά τα αποτελέσματα τη βαθμολογία  και την επόμενη αγωνιστική που είναι προγραμματισμένη για την ερχόμενη Κυριακή, στις 19/10.


3η Αγωνιστική 
Άρης – Εθνικός Αγιονερίου  3-1
Ηρακλής Αμπελοκήπων – Καμπανιακός  1-1
Δόξα Δράμας – Καστοριά  3-0
Άρης Ακροποτάμου – Ορφέας Ελευθερούπολης 2-1
Αναγέννηση Γιαννιτσών – Καβάλα  0-3
Βυζάντιο Κοκκινοχώματος – Εθνικός Αλεξανδρούπολης  1-1
Απόλλων Αρναίας – Εβρος Σουφλίου  0-1
Θύελλα Φιλώτα – Πανσερραϊκός  0-2

4η Αγωνιστική
Ηρακλής Αμπελοκήπων – Άρης
Εθνικός Αγιονερίου – Δόξα Δράμας
Καμπανιακός – Άρης Ακροποτάμου
Καστοριά – Αναγέννηση Γιαννιτσών
Ορφέας Ελευθερούπολης – Βυζάντιο Κοκκινοχώματος
Καβάλα – Απόλλων Αρναίας
Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Πανσερραϊκός
Έβρος Σουφλίου – Θύελλα Φιλώτα



3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ   Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Πανσερραϊκός
9
(8-1)
2.
Καβάλα 
7
(5-0)
3.
Έβρος Σουφλίου
7
(4-0)
4
Βυζάντιο Κοκκινοχώµατος
7
(4-1)
5.
Ορφέας Ελευθερούπολης
6
(4-2)
6.
Άρης Θεσσαλονίκης
6
(6-5)
7.
Εθνικός Αλεξανδρούπολης
5
(5-1)
8
Καμπανιακός
3
(4-3)
9
Δόξα Δράμας
3
(3-5)
10
Θύελλα Φιλώτα Αρης Ακροποτάµου
3
(2-4)
11
Αρης Ακροποτάμου
3
(3-7)
12.
Εθνικός Αγιονερίου
2
(1-3)
13.
Ηρακλής Αμπελοκήπων
2
(1-2)
14.
Καστοριά
1
(1-6)
15.
Αναγέννηση Γιαννιτσών
1
(0-6)
16.
Απόλλων Αρναίας
0
(1-6)


About PANOS THRAKIOTIS

PANOS THRAKIOTIS
Recommended Posts × +

0 σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου

Γράψε κι εσύ το δικό σου σχόλιο, ή στείλε μήνυμα στο pthrakiotis@gmail.com

ΕΝΑ ΝΕΟΣ ΚΛΑΔΟΣ ΑΘΛΗΣΗΣ

Φανταστικό γκολ