Μέσω διαδικτύου και μάλιστα με πλήρη αθλητικό ρεπορτάζ - Panos Thrakiotis|: | ΟΛΑ ΤΑ ΒΙΝΤΕΟ στο YOUTUBE
pthrakiotis@gmail.com
ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΤΑ ΓΗΠΕΔΑ
ΔΗΜΟΥΤΣΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
HOME

Με το δεξί η Κορνοφωλιά στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος ΠΑΛΙΟΥΡΙ - ΚΟΡΝΟΦΩΛΙΑ 0-3

0 σχόλια
Με το δεξί η Κορνοφωλιά στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος
 Το φίλμ του αγώνα

Η Κορνοφωλιά μπήκε πολύ χαλαρά στο γήπεδο με αποτέλεσμα το Παλιούρι να κάνει δυο τρεις φάσεις ακίνδυνες μέχρι το 15΄ , 'ομως από μια λάθος απόκρουση του Λιολιοσίδη η μπάλα κατευθόνταν στο τέρμα αλλά ο Ούντου σωτήρια πάνω στη γραμμή έβγαλε τη μπάλα κόρνερ και κράτησε το μηδέν στην εστία..
Στο 25΄ πρώτη αλλαγή για την Κορνοφωλιά μετά από τραυματισμό του Τιαλάκα στη θέση του ο Δανηϊλακης ο όποιος στο 35΄ έκανε το 0-1.

Στο 2ο ημίχρονο 0-2 για τους φιλοξενούμενους στο 70΄ ύστερα από εκπληκτική φάση πάσα του Πετκίδη στον Δανηλάκη αυτός γρήγορο κοντρόλ κ πάσα στον Μπαντιανούδη ο οποίος εσπασε στο πέναλτι για τον Αθανασίδη και το 2-0.

Στο 80΄μια παρόμοια φάση η μπάλα λίγο άουτ... σε σουτ του Τσιαμίτα
και 10΄λεπτά αργότερα γκολ με δεξί γυριστό του Μουρμούρη ύστερα από κόρνερ το τελικό 3-0.

Το παιχνίδι είχε για κάποιο διάστημα 'ενταση από την πλευρά των γηπεδούχων κ απο τον πάγκο της ομάδας....

Η ομάδα του ΑΟΚ είχε καλύτερα πατήματα καλύτερη φυσική κατάσταση ως το τέλος κ φαινόταν ότι ήξερε τι ήθεθε στο γήπεδο .
Το Παλιούρι προσπαθούσε αλλά δεν είχε συνοχή ως ομάδα , ο παίκτης που ξεχώρισε και έκανε τη διαφορά ήταν με το Νο δέκα (Καρράς)

Σύνθεση Κορνοφωλιάς: Λιολιοσίδης Ντομανίδης Ντουμάνης Κισέογλου Ούντου Πρεπούδης Πετκίδης Μπαντιανούδης Τιαλάκας ,Μάκης Μπαντιανούδης, Αθανασίδης

στο πάγκο: Τσιαμίτας,Μουρμούρης,Πετσινάκης,Δεμερτζήςς,Δανηϊλάκης,Μήρος,Ζικίδης,

Το επόμενο παιχνίδι του ΑΟΚ Κυριακή ώρα 4:00 με το Πραγγί στην Κορνοφωλιά..