Μέσω διαδικτύου και μάλιστα με πλήρη αθλητικό ρεπορτάζ - Panos Thrakiotis|: | ΟΛΑ ΤΑ ΒΙΝΤΕΟ στο YOUTUBE
ΔΗΜΟΥΤΣΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
HOME

Δραπέτευσε από τη ΔΑΔΙΑ το ΑΛΕΞ με 2-3 !! ΒΙΝΤΕΟ

0 σχόλια

Δραπέτευσε το ΑΛΕΞ μέσα από τη Δαδιά και προκρίθηκε στον επόμενο γύρο του Κυπέλλου ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ με 3-2

Η πρώτη σημαντική ευκαιρία για το ΑΛΕΞ στο 11΄με τον Κολομπρατσίδη   έδιωξε σωτήρια ο Καραμπάτσας
Προηγήθηκε η ομάδα της Αλεξανδρούπολης μόλις στο 17΄,  σέντρα ο Λαζίδης κάνει κίνηση ο Κολομπρατσίδης  μπροστά από τον τερματοφύλακα της Δαδιάς  από ελεγχόμενη θέση οφσάιντ μπερδεύει τον Καραμπάτσα και η μπάλα απευθείας στα δίχτυα,

στο 27΄τραυματίστηκε ο Θώδης (Αλεξ) και στη θέση του πέρασε ο Ασταλάκης .
Μεγάλη ευκαιρία στο 44΄από κοντά  με κεφαλιά ο Λαζίδης ελάχιστα άουτ η μπάλα.
Το δεύτερο ημίχρονο   ανήκει ολοκληρωτικά στη γηπεδούχο ομάδα , το ΑΛΕΞ μάλλον πίστεψε ότι θα είχε ένα  εύκολο το απόγευμα!!!!

Στο 50΄πέναλτι για το Αλεξ , το εκτέλεσε άψογα ο Λαζίδης και διαμόρφωσε το 0-2

Στο 57΄ ο Λυγούρας  μετά από ασίστ  μπαλιά του Τοπούζη  σε 1-2

Αλλαγή για το Αλεξ ,μέσα  Κυριζίδης έξω  ο Γιακουμπίδης
2-2 με τον Παντελίδη η Δαδιά στο 76΄ φέρνει το παιχνίδι στα ίσια ,στο επόμενο λεπτό  φοβερή ευκαιρία με τον Παντελίδη  μόλις άουτ η μπάλα!!!
στο 79΄γκόλ για τη Δαδιά όμως σηκώθηκε το σημαιάκι ακυρώθηκε ως οφσάιντ,

Αλλά εκεί που πίεζε ασφυκτικά η Δαδιά ένα φάουλ κέρδισαν οι φιλοξενούμενοι  στο 85΄  ,  το εκτέλεσε από τα πλάγια  ο Πεχλιβανίδης , δεν εκτίμησε σωστά ο τερματοφύλακας της Δαδιάς κάτω από τα χέρια του η μπάλα  και ένα αναπάντεχο δώρο για τους φιλοξενούμενους  τελικό σκορ 2-3